Rockmuusika saaga: Kuidas kivi hakkas helisema

Rockmuusika on midagi enamat kui pelgalt muusikažanr, see on mässumeelsus ja vabaduse sümbol. Seda iseloomustab teravalt mässumeelne hoiak, kõva rütm ja lohisemine ning sageli ka valju helitugevus. Aga kust see kõik alguse sai ja kuidas on rockmuusika omakorda mõjutanud ühiskonda ning kultuuri? Kasutcini sukeldume ajalukku, et vaadata, kuidas kivi hakkas helisema.

Rockmuusika “sünnipäev”

Rock’n’rolli ehk rockmuusika sünniks peetakse aastat 1954, kuigi juured ulatuvad palju kaugemale. Sellele aitasid kaasa sellised muusikud nagu Chuck Berry, Fats Domino ja Little Richard, kes segasid rhythm and blues’i, boogie-woogie’t, jazzi ja swingi elemente. Rockmuusika oli igal pool, seda mängiti autodel raadiote kaudu, noorte kodudes ja loomulikult ka live-kontsertidel.

Rockmuusika mõju

Rockmuusika on omakorda mõjutanud paljusid erinevaid muusikažanreid, sealhulgas punki, metalli, popi, alternatiivi, indie’t ja palju muud. Lisaks muusikale on see mõjutanud ka moodi – näiteks on lihtne mõelda kangete nahktagide, rippuvate teksade ja bändisärkidega rockifännidele. Kuid rohkem kui ainult muusika või mood, on rockmuusika andnud hääle mässumeelsetele noortele, pakkudes väljundit nende frustratsiooni, raevu, armastust, pettumust ja vabadusiha jaoks.

Kokkuvõte

Rockmuusika sündis ühiskonna soovist vabaneda tollal kehtivatest konventsioonidest. Sellest sai vahend, mille abil väljendada protesti ja mässu süsteemi vastu. Tänapäeval kaovad žanripiirid üha rohkem ja rockmuusika on muutunud palju mitmekesisemaks, hõlmates endas arvukalt alamliike. Olgu rockmuusika vorm mis iganes, säilib ikka selle tuum – energia, mässumeelsus ja vabadus. Niisiis, kui olete järgmine kord rockikontserdil, pead kaasa nõksutamas, pidage meeles, et rockmuusika pole lihtsalt muusika, vaid ajalugu ja emotsioonide väljendus.